Joe Johnston - Captain America: První Avenger (2011)

7. july 2018 at 14:12 | Posted by: Rosie. |  Filmy.
Režie: Joe Johnston
Název: Captain America: První Avenger
Originální název: Captain America: The First Avenger
Země: USA
Žánr: Akční, Dobrodružný, Sci-Fi
Rok uvedení: 2011

"You gonna be okay?"

"Yeah. I just... I had a date."

Tak jsem byla jednou mou drahou oblýbenkyní ukecána a dokopána k Marvel filmům, i přesto, že jsem se na to sama těšila a chystala už nějakou tu dobu. Pořád jsem se zkrátka a dobře nedokázala k tomu přimět. O takovém Captain America jsem třeba slyšela, ale ještě nikdy jsem neviděla s ním ani díl, jen kousek v Avengers, a tak jsem byla kapičku skeptik. Říkala jsem si proboha, co asi tak uvidím na filmu, kde si týpek obleče kostým a bojuje se zloduchy, to je každou chvíli nějaká taková akcička v televizi a nějak mě to nelákalo. Znám a miluji Strážce galaxie, ale CA mi připadal jako jeden z těch s prominutím "hloupějších amerických kravin". Eh, no, ona to opravdu možná je americká kravinka, ale mě to stejně děsně chytlo! Fakt nekecám, pecka film! Ač jsem byla dokonce naštvaná na ČSFD hodnocení. :D

Ze začátku jsem si říkala, kruci v tom filmu by měl přece hrát Chris Evans, kterého mám hrozně ráda z filmu "Co ty jsi za číslo." Ale místo toho tam byl jen nějaký malý hubeňour, co mu byl v obličeji fakt podobný, ale nepřišlo mi že by to byl on. Pak samozřejmě ale se dostal do experimentu a stal se z něj konečně Chris Evans jak ho znám a mám ráda! :D To byla první věc na filmu, co mě děsně bavila -> proměna hlavního hrdiny! :D No a pak to začalo, že jo.. Trochu svalů a pár centimetrů a hned z něj byl supr čupr týpek, co na něj nikdo nemá. Upřímně jsem zastánce toho, že když se dívám na film, tak by měl mít smysl a tohle je spíš takový příběh na oddechnutí, ale sama jsem se opravdu hrozně moc divila, jak mě to začalo bavit!

Večer jsem si rozkoukala teda kousek a zbytek jsem dokoukala dneska při obědě, ale nemohla jsem se už dočkat až budu mít dopolední práci za sebou a budu moc jít na oběd a dokoukat to. Totálně mi to uvízlo v mysli a našla jsem v sobě tu svou menší já, která tyhle hrdiny v dětství uctívala. Opět jsem se ocitla ve fázi, kdy mi pomalu vypadávalo jídlo z pusy, jak jsem se soustředila na úkoly Captaina Americy.

Další věc, z čeho jsem byla naprosto odvařená, bylo obsazení. Tommy Lee Jones, Sebastian Stan či Dominic Cooper. Všechny tři hošíky včetně Chrise zbožňuji v jejich dalších rolích. Tady jsem teda trochu zaplakala při úmrtí jednoho z nich a byla jsem upřímně i naštvaná, ale prostě to tam muselo být že jo, tak co bych držkovala no. Jo a další věc z čeho jsem byla pěkně vytočená jo?! Tak to byl závěr filmu! Já čekala samozřejmě že na to rande dorazí, ne že si dá 70 letý schrupnutí. Navíc herečka, co ztvárnila agentku Carter, se mi děsně líbila, jakože takový typ sympatické herečky a samozřejmě jako holka jsem si musela tu romantiku i v takovém filmu najít, proto mě taky pěkně naštvalo, že to rande nestihl no! :D Ale nebudu házet flintu do žita a prostě si počkám, co na mě čeká v dalších pokračováních no.

Rozhodně ale nelituju 2 hodinového čumáčkování na Captain America, kdo neviděl, tak ten pravděpodobně neexistuje, protože já byla prý asi poslední na planetě Zemi, kdo to ještě neviděl.. No a kdo viděl, tak doufám, že souhlasí, že je to fakt úžasný film a rozhodně jsem ho neviděla naposled. Konečně můžu říct, že jsem viděla Marvel film a dokonce i vím, co to znamená! :D A už se nemůžu dočkat až si zkouknu dalších 19! O:)
 

3 people judged this article.

Comments

1 Lucka Lucka | Web | 7. july 2018 at 19:33 | React

To je ještě pěkná řádka filmů před tebou, ale já třeba mám tenhle žánr hrozně ráda. Kapitán Amerika je super, Avengers atd... To je prostě to, co mě třeba baví kdykoli. :-)

2 Blue Jane Blue Jane | Web | 7. july 2018 at 21:57 | React

Kapitán Amerika je fešák :-P .

3 Emily Emily | Web | 8. july 2018 at 8:24 | React

Jee, konečně další fanoušek! :D Tak to jsem moc ráda, že se ti to nakonec líbilo...jinak nevím, jestli to víš, nebo ti to někdo říkal, ale nezapomeň se dívat na potitutlkové scény :)) Tak jsem zvědavá, co budeš říkat na další části od Marvelu, budu to sledovat :D A Chris byl ve filmu 'Co ty jsi za číslo?' super :D tam to byla jedna z prvních lásek a určitě doporočuji i další jeho filmy i když sama nemám zkouknuté všechno :)

4 Emily Emily | Web | 8. july 2018 at 8:51 | React

No nemáš vůbec zač, spoustu lidí o tom právě neví, stačí mi když vždycky třičtvrtě kina odejde :D A já mám chuť zařvat, no počkejtee, ještě potitulková scéna :D Na seriály jsem se nějak nedostala no, a hrozně mě štve, že už to příští rok končí. Hlavně teda Captain...ale chápu že ho nemůže hrát do smrti :D Tak užívej filmy a Marvel světa :))

5 Hemitson Hemitson | Web | 9. july 2018 at 21:14 | React

Jsem asi ostuda, ale já ten film nikdy neviděla a nijak mě neláká, ale třeba když bude někdy nuda. :D

6 Adela Adela | Web | 12. july 2018 at 12:11 | React

Naprosto souhlasím s [5]: :D

Nikdy jsem film od Marvelu neviděla (vlastně jo, jeden - Deadpoola 1 a jako nebylo to tak špatný, hlavně díky tomu humoru), ale ostatní mě vůbec nelákají, sice mám ráda akční a sci-fi filmy, ale prostě ne tenhle typ :D Ale vím, že hodně z kamarádů a kamarádek Marvel zbožňuje a Kapitána Ameriku viděli stoprocentně :D

7 alienee alienee | Web | 12. july 2018 at 20:00 | React

Aw, ty ses teda na ty marvelovky vrhla vážně okamžitě :3
Jsem strašně ráda, že se ti Cap líbil a užij si každý každičký marvelácký okamžik :3 pro mě je fakt těžké určovat jakou marvelovku mám nejradši a podobně, protože každá je nečím perfektní, úžasná a dodává ten hype v pravém smyslu slova - po každém filmu od Marvelu se cítím neskutečně energicky, optimisticky a naplňuje mě to zvláštním druhem naděje - ale třeba druhý díl tady Capa Captain America: Winter Soldier určitě patří mezi moje nejoblíbenější marvelovky a těším se, co na ten díl řekneš, jak se ti bude líbit nebo co se ti na něm právě moc nebude líbit a prostě aaa :D

PS: prostě... jsem na tebe pyšná :'3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama